Рекомендації по кладці цегли ТМ «Літос»


Загальні рекомендації по використанню облицювальної цегли «Літос»

 

  • При доставці на об'єкт цегла повинна бути розпакована.
  • Цеглу перед кладкою розкласти рядами на торці см. Фото нижче і залишити для просушування на добу (вологість навколишнього середовища не більше 70% і температура повітря не нижче + 15º). Це важливо!!! Такий захід дозволить уникнути усадкових деформацій в стіні.
  • Заявку на продукцію робити завчасно, щоб витримка цегли була не менше 28 днів з моменту виробництва.
  • При веденні кладки використовувати добавку «Літос-легка кладка», яка дозволяє уникнути усадки розчину. Якщо ж немає такої добавки, розчин повинен бути жорсткий (води на 1/3 менше звичайного)
  • Цикл технологічної кладки повинен становити не більше 4х рядів у день.

УВАГА! Дуже важливо дотримуватися цих рекомендацій !!
Переконливо просимо Вас звернути увагу на всі перераховані вище моменти!
Для цоколів будівель використовувати тільки повнотілу цеглу марки згідно з проектом.

Перший ряд облицювальної цегли повинен бути покладений тичком. Тичкові ряди в кладці необхідно викладати з цілої цегли. Також рекомендується використовувати тичковий ряд, через кожні три ложкових. Слід пам'ятати, про те, що немає такого виду облицювальної кладки як в «півцеглини». Облицювальну кладку потрібно обов'язково перев'язувати тичковими рядами або анкерами, або із застосуванням розвантажувальних поясів. Кожні 3 ряди кладки необхідно використовувати зварену кладочну сітку (перетином 3-4 мм, осередком 50-60 мм). На ділянках підвищеної напруги (віконні прорізи, НАД і ПІД ними, кути, арки, дверні прорізи), сітку класти частіше, ніж 3 ряди.

Розчин для кладки повинен бути жорстким, цементним із застосуванням безусадочних добавок.

Товщина горизонтальних швів в цегляній кладці повинна бути не менше 8 і не більше 12 мм. для повнотілої цегли. Середня товщина горизонтальних швів в межах висоти поверху-10мм.

При використанні пустотілої цегли намагатися розшивку робити не глибше 5 мм.

На об'єкті повинен бути довідник будівельника, а у підрядної організації ліцензія на будівельні роботи.

Так як цегла «Літос» виготовляється за сучасною технологією, він має ідеальну геометричну форму, тому рекомендується виділяти арки, напівколони, кути будівлі, використовуючи цегла з одним і двома скошеними кутами в поєднанні різної фактури і кольору.

Розшивання цегляної кладки з облицювальної цегли нашого підприємства відрізняється від розшивки кладки зі звичайного стінової цегли тим, що звичайний цегла, як правило, має нестабільні розміри та нерівності, тому розчин кладки використовується для вирівнювання цих нерівностей і усунення дефектів цегли.

Для цього шви в процесі кладки повністю заповнюють розчином і кельмою зрізують надлишки або ж розшивають шви, надаючи їм опуклу або увігнуту форму, при цьому цегла брудниться розчином, який потім важко змити.

Така кладка називається «виконаної під розшивку». У нашому випадку розшивання не потрібно взагалі.

Ведення кладки здійснюється наступним чином:

  • в першу чергу викладається постіль з розчину товщиною 10мм;
  • розчин не повинен доходити до краю облицювальної поверхні на 10 мм. Для цього достатньо при нанесенні розчину прикласти шаблон, який дозволить укладати розчин тонким і рівним шаром;
  • розчин повинен бути оптимальної густоти, щоб покладений на нього цегла не «плив» і не розчавлював ліжко;
  • для суворої горизонтальності кладки її слід виконувати по шнура, з установкою порядовок, а для вертикальності - систематично перевіряти схилом;
  • розчин не потрібно насипати на кладку лопатою, підрізати кельмою і підбирати впав з землі, при цьому його витрата в кілька разів нижче, ніж при звичайній кладці. При цьому лицьова поверхня цегли не мажеться розчином.


Висоли
Найпоширеніший і підступний шлюб у цегляній кладці - висоли.

Висоли проявляються вже на цегельних стінах у вигляді білих плям і розлучень (тобто вже після того, як цегла покладена). І при покупці не вгадаєш - будуть висоли на цьому цеглі чи ні. Утворюються вони в результаті міграції солей з розчину кладки, цегли, грунтових вод і навіть повітря.

Природа їх походження полягає в тому, що частинки цементу, що знаходяться в цегляній масі і не прореагували з водою, мають вільні молекули окису кальцію, як складової частини вапна, що знаходиться в цементі. Згодом вони можуть зв'язуватися з вуглекислим газом, що знаходиться в атмосфері і утворювати нове карбонатна з'єднання.

На нашому підприємстві розроблена технологія, що дозволяє виключити це неприємне явище з вини цегли. Для того, щоб висоли не з'явились на фасаді Вашого елітного будинку від помилок в ході будівництва, необхідно слідувати правилам:

  • Використовувати густий розчин і цемент без добавок (ПЦ-400 або 500);
  • Чи не класти цеглу під час дощу і закривати свіжу кладку на ніч;
  • Якнайшвидше підводити будинок під дах
  • Покрити фасад захисним складом.

Але якщо після всіх пересторог висоли все-таки з'явилися, не турбуйтеся. Будівельники запевняють, що велика частина висолів змивається дощами через рік - два.

Якщо чекати не хочете, можна скористатися народними засобами: 5-процентним розчином соляної кислоти або розчином нашатирного спирту (пухирець на відро води). Або купити в будівельних магазинах спеціальні засоби - гідрофобізуючі рідини. Або звернутися на фірму, яка «відмиє» Ваш будинок від солі і покриє фасад захисним складом.

Однією з відмінних рис цегли «ЛІТОС» можна підкреслити його унікальну здатність колотися рівно і чітко в будь-яких напрямках, для цього досить олівцем накреслити лінію, по якій необхідно обрубати цегла, нанести невеликий удар, в результаті виходить точний і рівний зріз в будь-якій проекції.

Просушка цегли

При температурі на вулиці 28 градусів і вище цегла рекомендується розставляти на сушку після 18 годин і використовувати в кладку через 32 години.

Для кращої просушування рекомендується встановлювати цеглу в ряд на поперечикову сторону з невеликими проміжками.

 

 

Назад